Kolikrát ročně potěšíte svou drahou polovičku květinami?

Podle statistik je to přibližně 3 až 5 ročně. Průměrná cena kytice je v dnešní době kolem 400 až 800 Kč. To vám pak za rok chybí v peněžence i několik tisíc korun za květiny, které jsou do týdne, maximálně dvou nenávratně pryč. Z pohledu praktického muže je to tak velmi nevhodný dárek.

Častým řešením u prozíravějších mužů je koupit květinu v květináči s myšlenkou, že interval po který bude květina ženě dělat radost prodlouží o pár měsíců. Ne vždy tomu tak je, jelikož se velmi často stává, že jsou květiny velmi náchylné na přepravu, změnu místa a často usychají podobně rychle jako květiny řezané. Cenově si také příliš nepomůžete…a navíc ta údržba…

Z jiného soudku na tom jsou umělé květiny, často také označované jako hedvábné květiny, které vydrží takřka věčnost. Řeknete si, že s umělou kytkou vás žena vyhodí už ve dveřích? Věřte nebo ne, mile ji překvapíte. 

Technologie výroby a vzhledu umělých/hedvábných květin velmi pokročily a může se stát že vaše žena na první pohled ani nepozná, že se jedná o kytici z umělých květů. Lidé jsou často velmi zaskočeni, jaká je již na trhu úroveň umělých kytic. Je to skvělá investice do budoucna, jelikož vám může zdobit interiér několik let a je téměř bezúdržbová, což ocení každá žena.

Ač se to nezdá, ekologická stopa je menší než u živých řezaných květin v květinářství. Květiny již nejsou zdaleka jen z plastu ale především z bavlny a dalších textilií či kovových drátků. Jejich hlavním ekologickým trumfem je trvanlivost a stálost v čase.

CO2 vzniká pouze výrobním proces a přepravou k zákazníkovi. U živých květin se bavíme o obrovské spotřebě vody při růstu květin, spousty energie při sadbě, sklizni a hlavně přepravě den co den, roky a roky pořád dokola, nemluvně o používání velkého množství pesticidů. Velmi často se dováží exotické květiny přes celou planetu, což zanechává nemalou uhlíkovou stopu. Květiny jsou navíc plné látek prodlužující trvanlivost květin, které pro přírodu ani nás nejsou příliš prospěšné. Více o ekologické stopě řezaných květin najdete v článku:

Jsou umělé květiny ekologické v porovnání s živými květinami?

Raději se věnujme pozitivům...Umělou kytici využijete tak hned dvakrát. Prvně jako originální dárek, druhak jako ozdobou vašeho interiéru na řadu let, či sezónní výzdobu, kterou vám bude závidět každá návštěva.

 Investice do moderní umělé kytice se tak v dnešní době rozhodně vyplatí i při ceně přibližně 2 až 3x vyšší než u živé kytice.

Zkuste tak něco nového, originálního a vyměňte alespoň jednou pugét položivých květin za ty umělé a uvidíte co na to vaše drahá polovička...