Bylo tak jen otázkou času, kdy se této příležitosti ujmou výrobci (převážně ti mimo Čínu) a začnou dávat umělým květinám zcela jiný vzhled i zpracování. Dnes je již na trhu několik evropských výrobců, kteří dokáží vytvořit opravdové skvosty. Umělé květiny zdobí ty největší akce na světě, chlubí se jimi nejlepší hotely i domy miliardářů. Za vysokou kvalitou a neskutečnou věrohodností aktuální podoby umělých květin stojí kombinace materiálů, které již dávno nejsou pouze o nevkusném plastu. Umělé květiny obsahují hedvábí a další textilní materiály, které dodávají květinám úplně jinou úroveň uvěřitelnosti. Nezřídka se tak sami divíme, jak dokonalé již dnes napodobeniny živých květin jsou.

Máme pro vás připravenou sérii fotografií, která vás svým zpracováním jistě překvapí. Umělé květiny od předních výrobců jsou dnes vyráběny nejen strojově ale často také ručně do nejmenšího detailu.

                                             

Obrovský výběr umělých květin vám dnes zajistí možnost kombinovat květiny exotické s lokálními, barevné s pochmurnými, metalickými nebo příležitostními. Např. Vánoční zasněžené umělé květiny. 

 

Nezáleží na vegetačním období rostliny. Dokonce nezáleží ani na přírodním vzhledu květiny. Můžete mít vaše oblíbené květiny v různým barevných provedení. Celá kytice tak může být v jednom barevném tónu včetně stonků a listů. Také mohou být pokryty dalšími okrasami, které v přírodě nenajdete, jako jsou třpytky, stuhy, korálky, kamínky a podobně. Možnosti jsou téměř neomezené.

 

Vypadají stále stejně krásně. Rozkvetlé po celý rok. S umělou květinou se velmi dobře manipuluje. Vydrží i hrubší zacházení a častý přesun. Máte možnost si doupravit finální vzhled lehkým doohýbáním listů či květů podle vašich představ. Nevadí jim jakékoliv náročnější podmínky  při kterých většina živých květin strádá. Jedná se o světelné podmínky, chlad/horko nebo instalace do těžko dostupných prostorů.

                                             

Mezi další přednosti umělých květin patří téměř nulové nároky na údržbu. Žádné zalévání, hnojení, ořezávání. Umělé květiny budou vypadat pořád stejně i po několika letech bez jakékoliv údržby. Jedná se tak o jedinou investice, žádné další náklady v průběhu životního cyklu květinové výzdoby.

 

Důležitou výhodou pro některé jedince může být i odstranění problému alergických reakcí na živé květiny. Jsou tak vhodné i do sterilního prostředí, protože neznečišťují okolí uschlými listy, pilem, květy, hlínou apod. Také nehrozí, že by se staly hnízdištěm hmyzu všemožného druhu. Bez potřeby zalévání květin také nehrozí vznik vlhkosti v domě, která může vést až k tvorbě plísní, které nám silně neprospívají. Stejně tak vám je nezničí žádná nemoc nebo škůdce.

 

I když se to nemusí na první pohled zdát. Jsou umělé květiny díky dlouhé životnosti a nulovým průběžným nákladům ekonomicky výhodnější.